Склад числа 10. Порівняння чисел

Тема. Склад числа 10. Порівняння чисел
Мета. Ознайомити учнів зі складом числа 10, вправляти в порівнянні чисел у межах 10; розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення; виховувати охайність
Обладнання: мультимедійна презентація, каса цифр, роздатковий матеріал, дидактичний матеріал
Урок    подорож до Цариці Математики
Xід  уроку
I. Організаційний момент
-   Пролунав дзвінок.
Час починати нам урок.
                                                            Один одному всміхніться
                                                                  і за парту опустіться.
- Сьогодні на уроці ми вирушимо у подорож і завітаємо до Цариці Математики, вона запросила нас до себе в палац на свято. Але на дорозі нас зустрічатимуть казкові герої, які потребуватимуть нашої допомоги. Ну що, в дорогу? (Слайд)
-         З яких геометричних фігур складається палац королеви?
-         Що таке чотирикутник?
-         Що має трикутник?
-         Яка фігура зайва?
Працювати ми будемо під девізом: (Слайд)
Міркуємо — швидко,
Відповідаємо - правильно,
Лічимо - точно,
Пишемо - гарно.
Наш друг Гном згубив свій настрій - Мальвіна просить, щоб ви передали свій настрій
Гномові.
II.  Актуалізація опорних знань
1. Цікаві завдання
Щоб бути готовим до всіх випробувань необхідно виконати цікаві завдання.
-         Скільки хвостів у двох котів?
-         Скільки ріг у трьох корів?
-         Скільки у квадрата кутів?
-         Скільки пальців на двох руках?
2. Мальвіна просить Буратіно, щоб він із каси цифр виклав цифри від 10 до 1, але він не вміє працювати на уроці і просить вас, щоб ви йому допомогли .
-         Вишикуйтеся від 1 до 10.
-         Діти, назвіть найменше натуральне число.
-         Найбільше одноцифрове число.
-         А зараз Карлсон і хлопчик пропонують пограти у гру " Кращий математик"? (слайд)




-         Покажіть нашим героям сусідів числа 5, 7, 9.
-         М'ячик запрошує вас до гри "Упіймай м'яч "
-         Назвати наступне число до числа 5, 7, 9, 8, 4, З, 1, 2, 6
-         Назвати попереднє число до числа 2, 10, 8, 4, 6, 5, 3, 7, 9
2. Тепер розумник гном запрошує вас, діти, до гри "Мовчанки"(слайд)
2,3,4,2,1,2,2,3
 III. Основна частина
 1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку
а) Каліграфічна хвилинка
Хто пригадає, яке число ми вивчили на попередньому уроці? Чим воно відрізняється від інших чисел?
-   Тож запишіть цифру 10 у зошит (цілий рядочок).
-   Яка цифра найбільше схожа на зразок зробіть з неї королеву, одягніть корону, б) Фізкультхвилинка (пальчикова вправа)
Щоб добре вміти додавати й віднімати, потрібно нам склад десяти вивчати.
 2. Первинне сприйняття й осмислення нового матеріалу.
а)Демонстраційний матеріал (Слайд) Робота в парі (заповнення таблиці) Допоможуть нам визначити склад числа 10 гості, що завітали в осінній сад.
 1 .Швидко їде Федя
На велосипеді,
За ним іще 9 хлоп'ят.
Скільки хлопців їде в сад? (1,9)
 2. У саду є дві вербички,
Хилять коси до водички.
А ще 8 їх сестричок
Нахилились до травички(2,8)
З .Рано - вранці на уроки
Прилетіли 3 сороки.
Потім ще аж 7 сорок
Прилетіло на урок.
Скільки ж разом всіх сорок
Будуть вчити цей урок? (3,7)
4. їжаки додому йшли,
 Груші на голках несли.
 Один поніс 4,
А інший — цілих 6.
Скільки груш сімейка з'їсть?(4,6)
5. Ось у кошику в Наталки
Фрукти із садка для татка.
Яблучок червоних — 5
Та й жовтеньких грушок — 5.(5,5)
6. У садок до годівниці
Прилетіло 6 синиць.

Ще 4 прилетіли.
Скільки їх обідать сіло?(6,4)
7.  Сім равликів на пеньку
Спочивали у садку,
А вечірньої пори Приповзли до них ще 3. Скільки равликів в садку Відпочили на пеньку?(7,3)
8.  Качки вийшли в старий сад
Відпочити, погулять,
8 качок та ще 2.
Скільки разом їх в траві (8,2)
9.  9 дочок було в квочки
Та лише 1 синочок.
Повела їх всіх в садочок.
Скільки діток було в квочки?(9,1)
б) Засвоєння складу числа за допомогою мнемотехнічних методик (Слайд) в) Фізкультхвилинка
З. Узагальнення і систематизація знань а) Робота в зошиті с. 37 №1, 2
Ми вже наближаємось до палацу, але нам потрібно порівняти тварин, які гуляють на нашій казковій галявині.
б) Порівняння тварин.
в) Гра "Знайди помилку "(Слайд)
- Діти, ви нічого цікавого не помітили
г) робота в підручнику с. 44.№2
IV. Підсумок уроку
Гра "Уважні долоньки"
-  у кота 5 лап?
-  у слона є хобот?
-  у півня 2 крила?
-  9 більше, ніж 6?
-  6 менше, ніж З?
-  З більше, ніж 1?
-  5 більше, ніж 10?
-  7 менше, ніж 4?
Кіт Леопольд пропонує доповнити доміно. Гра "Доміно"(слайд)
Незнайко всіх запрошує до магазину Гра "Магазин"(слайд)
Рефлексія
Зафарбувати гнома
За гарну роботу на уроці королева Математика вам дякує, а гном аплодує


Немає коментарів:

Дописати коментар