Віднімання одноцифрового числа від круглого (40 – 8). Задачі на знаходження невідомого доданка. Задачі на дві дії

Тема. Віднімання одноцифрового числа від круглого (40 – 8). Задачі на знаходження невідомого доданка. Задачі на дві дії
Мета. Ознайомити учні із прийомом усного віднімання при розв’язуванні прикладів виду (40 – 8); вчити осмислювати умову задачі, чітко аналізувати її, правильно вибирати дії для її розв’язання;
розвивати обчислювальні уміння і навички, увагу, пам'ять, логічне мислення, математичну зіркість;
виховувати інтерес до навчання
Обладнання: мультимедійна презентація, планшети, картки – блискавки, індивідуальні картки
                                                         Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
Всі почули ви дзвінок,
він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
на перерві постарався.
В класі гості в нас зібрались,
З ними дружньо привітались.
Їм голівками кивнем
І урок свій розпочнем.
Інтерактивна технологія «криголами»
-          Для того, щоб нам добре працювалося, щоб у нас був гарний настрій, уявімо, що зараз літо світить тепле сонечко. Воно спрямувало свої промінчики на всіх хлопчиків 2 класу і подарувало їм тепло, потім воно подарувало тепло своїх промінчиків для всіх дівчаток 2 класу і зігріло їх. (1 слайд)
ІІ. Перевірка домашнього завдання
-          Назвіть відповіді прикладів, які виконували дома
-          Перевіримо таблицю додавання і віднімання в межах 20
Гра «Мовчанка»
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Усний рахунок
Гра «Дощик»(2 слайд)
6 + 48 = 54                  3 + 58  =  61
8 + 26 = 34                  9 + 23  =  32
5 + 49 = 54                  7 + 38  =  45
Запис дати
2. Пальчикові вправи
3. Каліграфічна хвилинка с. 59
4. Математичний  диктант
  1. Запишіть число у якому 2 дес. 7од., 4 дес.1од., 3 дес., 9дес.6од., 5дес.4од., 8дес.
(27, 41,  30, 96, 54, 80)
  1. Знайдіть суму чисел: 30 і 12, 60 і 18, 20 і 19, 50 і 14, 80 і 15,40 і 16.
(42, 78, 39, 64, 95, 56)
(Взаємоперевірка)
5. Усні вправи
Полічіть десятками від 40 до 100, від 40 до 90, від 20 до 70, від 100 до 30, від 70 до 20.
Скільки десятків у кожному з чисел? (20,50,80)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Гра «Чарівники»
- Я задумала число збільшила його на 8 отримала 10 (2)
- Я задумала число збільшила його на 6 отримала 10 (4)
- Я задумала число збільшила його на 3 отримала 10 (7)
- Я задумала число збільшила його на 1 отримала 10 (9)
- Я задумала число збільшила його на 5 отримала 10 (5)
Тож ми щойно від 1 десятка віднімали одиниці.
ІV.Повідомлення теми і мети уроку
А сьогодні на уроці ми навчимося віднімати одноцифрове число від круглого числа.
– Хто мені пригадає які це круглі числа?
-          Наведіть приклади.
V. Первинне сприйняття і усвідомлення нового матеріалу
Ознайомитися із новим матеріалом нам допоможуть сонечко і равлик (Мультимедійна пре
А зараз я пропоную обчислити приклади біля дошки з поясненням №320
20 – 5 = 10 + 5 = 15
 /\
    10+10
      50 – 7 = 40 + 3 = 43
       /\
    40 +10
     70 - 3 = 60 + 7  = 67
      /\
 60 +10
    60 – 9 = 50 +1 = 51
      /\
 50 +10
VІ. Закріплення й осмислення знань
Диференційована робота над прикладами (сильніші учні працюють самостійно зі слайдом, а слабші біля дошки)
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Три!Чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П’ять, шість!Усі веселі
Летимо на каруселі
Сім!Вісім! В поїзд сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев’ять!Десять!Відпочили
І за парти дружно  сіли.
VІІ. Розвиток математичних вмінь
1.     Розв’язання задачі № 322 (слайд 3)
2.     Фізкультхвилинка для очей(слайд 4)
3.     Розв’язання задачі №324
-         Словникова робота (слайд 5)
-         Вивчення умови задачі (слайд 6)
Сильніші учні розв’язують задачу самостійно, слабші з допомогою вчителя
     1)35 +5 = 40 (д.) – всього виготовив
2)40 – 8 = 32(д.)
Відповідь: 32 дідухи продав майстер.
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання
Обчислити приклади на картках
У підручнику. 59 №325,зад.№326
ІХ. Підсумок уроку
Робота в парі                            70 - 3 = 67    80 – 4 =76

 Знайти помилку                     50 – 8 = 42    40 – 2 = 35 

Немає коментарів:

Дописати коментар