Тема. Відчиняємо скриньку
добрих справ
Мета. Вчити учнів творити
добро, бути вихованими, рости людиною серед людей;
розвивати ідею самопізнання,
дружнього ставлення, толерантних стосунків;
виховувати почуття порядності, милосердя, терпимості у ставленні до
близьких і чужих
людей.
Обладнання. Скринька, твори С. О. Сухомлинського
Девіз: Твори добро, де тільки можеш
Хід заняття
І. Організаційний момент
Сядьте, дітки, всі
рівненько,
Усміхніться всі
гарненько,
Настрій на заняття
взяли,
Працювати почали.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація
навчальної діяльності
Вступна бесіда
-
Діти, а чи
знаєте ви, що таке добро, а що таке зло? Яких людей ми називаємо добрими?
-
На які справи
здатна добра людина? Кого із тих людей, з якими ви зустрічаєтеся щодня, ви
можете назвати добрими?
ІІІ. Повідомлення теми і
мети заняття
-
Отже,
сьогодні ми поговоримо про те, з якими людьми нам краще жити з добрими чи
злими, як нам ставати добрішими.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Твори добро та будь завжди привітна.
Дитино! Ти приходиш для добра.
Любов у серденьку хай сонцем квітне.
Збагнути це тобі уже пора.
1. Наповнення сердечка добрими словами і вчинками
Отже ми своє сердечко повинні наповнювати добрими справами, бути щедрими на
гарні слова. Тож давайте заповнимо наше сердечко добрими словами і вчинками.
Відкриваємо скарбничку.
Скринька зовні
невеличка.
Але в ній скарби
безмежні.
Будьте дуже обережні,
Їх ніколи той не
згубить,
Хто добро творити
любить.
Скриньку час вже
відчиняти
І про свої добрі справи
Усім людям розказати
Голос
скриньки
Дякую, що відчинили!
Хочу дещо вам сказати.
Скільки справ зробили діти,
Я не можу їх вміщати
Тож попросимо ми їх
Про справи добрі повідати
Перший
клас наш дуже дружний
І вчимось
ми теж завзято.
А ще
вміють наші хлопці
Всіх
дівчаток захищати.
Я теж
дівчаток поважаю
І
компліменти їм роблю.
Навіть
інколи букети
За вроду
гарну їм несу
А я до
школи часто
З
Богданкою ходжу.
І ранець
із книжками
Нести допоможу.
Коли я у
ліс ходив,
Там я
навіть не смітив.
Я
мурашник здоровенний
Просто взяв – обгородив.
А що, наші
хлопці
Всім допомагають?
Скринько наша чарівна,
Справді це? – тебе питаєм.
Голос
скриньки
Хлопченят цих добре знаю.
Правда це – повідомляю!
Дівчатка про свої вчинки також хочуть розказати
Голос
скриньки
Тата! Так! Я про них чула.
Про їх діла я не забула.
Коли мене лиш відчиняють,
Я всім про це розповідаю.
Всі ми знаєм: одиноким
Слід допомагати.
Біля мене є бабуся,
Їй я приберу в кімнаті.
Ще ходжу у магазин, інколи в аптеку.
Є в старенької син,
Але він далеко.
От коли ішла я зі школи,
То зустріла дідуся:
Руки в нього були зайняті,
З магазину він повертався.
Хоч я дуже ще маленька,
Але стала у нагоді.
Біля сумок постояла,
Які дідусь забрав потім
А я природі другом
Щирим хочу стати.
Цілу зиму усім птахам
Буду допомагати.
У годівнички, що зробив тато
Крихти можу кидати
2. Фізкультхвилинка
3. Робота над оповіданням В. О. Сухомлинського
«Прогулянка до лісу».с. 30
4. Бесіда за змістом оповідання
- Куди пішла сім’я?
- Що вони побачили у
лісі?
- Як сім’я захищалась від дощу?
- Що можемо сказати про
цю сім’ю? серед
яких людей росте маленький хлопчик?
- Який добрий вчинок
зробив Сашко?
5. Робота над оповіданням
В. О. Сухомлинського «Добре слово»
- Хто є героями
оповідання?
- Чому захворіла
дівчинка?
- Що приносили їй родичі?
- Чи стала здоровою
дівчинка?
- Чого їй не вистачало?
Чи видужала Оля? Що їй
допомогло?
6. Літературне лото. Гра
«З якої це казки?»
Він звірят усіх лікує,
Від халепи їх рятує,
І зайчат і мавпенят.
Бегемотів і тигрят,
Вилікує він за мить
Все, що в звірів
заболить,
Наш добрий
лікар…(Айболить)
-
Яку добру
справу виконав лікар Айболить?
Сидить півник на печі,
Їсть смачненькі калачі,
Тут лисичка прибігає,
Півника мерщій хапає.
Біжить котик рятувати,
В лиса півника забрати.(«Котик і Півник»)
-
Хто і яке добре діло виконав у цій казці?
Вигнав дід козу із хати,
Та й пішла вона блукати,
В зайця хату відібрала.
Всі козу ту виганяли.
Рак козуню ущипнув –
Зайцю хатку повернув(«Коза – дереза»)
-
Хто допоміг
Зайчику повернути свою хатку?
-
Яким він був?
Виріс цей хлопчина
З маленької деревини.
У печі зміючку спік,
Сам на дерево утік.
Його гусятко врятувало –
На крилечка свої узяло.
Принесло до тата й мами,
Частувалось пирогами. («Івасик – Телесик»)
-
Хто в цій
казці зробив добрий вчинок?
7. Малювання добра і зла(в кружечках кольоровими олівцями учні малюють
вирази доброго і злого обличчя).
V.
Закріплення вивченого матеріалу
Поповнення скарбнички лише добрими справами
-
допомагати мамі
мити посуд;
-
не вмиватися;
-
берегти рідну
природу і охороняти її;
-
шанувати
працю інших людей;
-
галасувати,
коли хтось відпочиває;
-
насміхатися з
чужого горя;
-
добре
вчитися, багато читати;
-
допомагати
друзям у біді;
-
захищати
слабкого;
-
ображати
тварин;
-
любити своїх
батьків.
V.
Підсумок заняття
У кожної людини є свій Ангел – охоронець, який охороняє нас від біди. Якщо
людина робить добрі справи, то Ангел радіє. А якщо злі – плаче, тужить, втрачає
свої сили. Я бажаю вам, щоб ви робили тільки добро, щоб ваш Ангел охоронець
завжди радів і приходив на допомогу у складну годину
Весело у світ дивіться,
Сум од себе проженіть.
Встали вранці – усміхніться
І добро весь день творіть.
Усмішка неначе сонце,
Світло і тепло дає.
Як загляне у віконце,
Зразу радісно стає.
Немає коментарів:
Дописати коментар