Тема. Додавання і
і віднімання круглих чисел. Розширена задача на спосіб зведення до одиниці
(перший вид)
Мета. Закріпити
вміння учнів додавати і віднімати круглі десятки, формувати вміння розв’язувати
розширені задачі на спосіб зведення до одиниці, вдосконалювати обчислювальні
навички;
розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу;
виховувати культуру математичного запису
Обладнання: карта
подорожі, картки для індивідуальної роботи та роботи в парі
Хід уроку
І. Організаційний момент
В путь щасливу і
широку
Всіх виводить школа
вас.
До уроку! До уроку!
В школі дзвоник
кличе вас!
Поспішіть місця
зайняти,
час урок розпочинати.
Працювати на уроці будемо під девізом.
Міркуємо - ...(швидко)
Відповідаємо -
...(правильно)
Лічимо – ... (точно)
Пишемо - ...(гарно)
ІІ. Актуалізація опорних знань
– Діти, сьогодні ми з вами уявно вирушимо у подорож до Острова
Знань. Подорожуватимемо кораблем. Розв’язуючи математичні завдання на кожному острові,
ми зможемо швидко дістатися до місця
призначення. Ось наш план напрямку руху.
План
1. Перший острів «Каліграфії» – математичний диктант.
2. Другий острів
«Ігровий» – естафета, футболісти.
3. Третій
острів «Усний рахунок» – картки
блискавки.
4. Четвертий острів «Рівнянь » – на індивідуальних картках
5. П’ятий острів «Міркувань» - розв’язування задач
6. Шостий
острів«Відпочинку» –фізкультхвилинка.
7. Сьомий острів «Взаємодопомоги»- робота в парі
8. Зупинка «Острів Знань» - незакінчене речення
Урок – подорож продовжимо без зупинки
З каліграфічної хвилинки
- Щоб вирушити у путь, нам потрібно намалювати засіб
пересування.
Графічний диктант корабля за зразком учителя.
Щоб на цьому кораблі дістатися до острова знань, нам
потрібно подолати перешкоди на всі островах
1)Перший острів каліграфії, тут нам потрібно правильно і
каліграфічно записати математичний диктант.
- 6
одиниць ІІІ розряду, 5одиниць І розряду;
9 одиниць ІІІ розряду, 4одиниці ІІ розряду, 3одиниці І
розряду; 7 одиниць ІІІ розряду,
5одиниць ІІ розряду; 8 одиниць ІІІ розряду, 1 одиниця І розряду; 5 одиниць ІІІ розряду, 6одиниць ІІ
розряду;
- 9
сотень7 десятків 1 одиниця, 7 сотень 8 десятків, 8 сотень 5 десятків3
одиниці, 4 сотні 7 одиниць, 8 сотень 6 десятків
Взаємоперевірка
2) На ігровому острові нас
чекають ігри
ЕСТАФЕТА
ФУТБОЛІСТИ
3) На острові усного рахунку
чекають картки блискавки (відповіді на планшетах)
ІІІ. Мотивація навчальної
діяльності. Оголошення теми і мети уроку.
ІV. Робота
над темою уроку
- Робота з індивідуальними картками. Розв̕
язування рівнянь.
- Колективне розв̕ язування задачі
Метод гронування
- Діти, що виникає у вашій уяві, коли
ви чуєте слово задача?
У 4 кошиках 24 кг вишень. Скільки
вишень в одному кошику?
- До якого виду задач відноситься ця задача?
- Чому?
Так, це проста задача на зведення до одиниці, а ми розв̕язуватимемо
сьогодні розширені задачі на зведення до одиниці
Перший оператор за 3 години роботи набрав на комп’ютері 12
сторінок тексту. Другий за 1годину роботи набирає на 2 сторінки більше. Скільки
сторінок набере другий оператор за 4 години?
|
|
Продуктивність праці за 1 год
|
Час
|
Всього
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- Фізкультхвилинка
Скільки у формі кутів, стільки разів виконуємо вправу
Вітрячок (шестикутник)
Годинник (ромб)
Ножиці (шестикутник)
Посмішка (овал)
Присідання (трикутник)
- Робота
в парі на картках, розв’язування задачі
Перший трактор за 5 годин роботи витрачає 35
л пального. Другий трактор за 1год роботи витрачає на 1 л менше. Скільки літрів
пального витратить другий трактор за 7 годин роботи?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Самоперевірка
V. Підсумок уроку
Всі ви добре працювали
На уроці не дрімали
Всі завдання розв’язали
І на острів Знань потрапили.
Метод незакінчене речення
-
Урок навчив мене...
-
Найцікавіше завдання було...
-
Тепер мені легко ...
VІ.
Домашнє завдання
Обчислити приклади і задачу на картках
Немає коментарів:
Дописати коментар