Урок мислення серед природи

Урок мислення серед природи
                 Тема. Осінь  задаровує  красою
                Мета. Вчити дітей  спостерігати за барвами,
                             звуками  осінньої природи, знаходити 
                             дивне у звичайному. Удосконалювати
                             вміння  складати  розповідь за даним
                             початком і запитаннями на основі вра-
                             жень від побаченого;
                               розвивати уяву дітей, фантазію, збагачувати  їх словниковий запас;
                               виховувати любов до краси осінньої природи, бережливе ставлення до багатства рідного краю.
          Обладнання: загадка, вірші.
Місце проведення: шкільне подвір’я.


Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Сьогодні ми з вами пройдемо по стежині під відкритим небом, де радісно літають птахи, метелики, де тепло під сонцем дітям, тваринам, рослинам.
ІІ. Актуалізація опорних знань.           
              Коли з дерев всі листочки злітають,
              Коли вже на південь птахи відлітають,
              Коли небо сіре, холодний дощ ллється,
              Оця пора року як, діти, зветься?  ( Осінь )
Так, діти, це осінь. Осінь прекрасна пора.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Діти, у нас сьогодні незвичайний урок, бо підемо ми до нашої матінки природи.
Ми уважно придивимося , прислухаємося до барв осені і  напишемо розповідь про побачене за даним початком і запитаннями. Тому, що осінь це різнобарвна пора року.
1.Робота в групах.
Діти, яку назву можна підібрати до господарки наших  садів, полів, лісів?
2. Колективна робота.
Діти, які барви має осінь?
Осінь сумна тоді, коли прощається із своїм вбранням.
Діти, ви спостерігали коли – небудь, як опадає листя з дерев?
- Якого настрою додає вам це явище?
Коли ви стежите за польотом осіннього листя, які дієслова можна дібрати , щоб передати характер руху листків під час листопаду?
3. Зустріч з кленовим листочком.
- Діти, а погляньте на вікно! До нашого класу завітав гість – кленовий листочок.
Погляньте уважно на нього. Він ніби щось хоче нам сказати . Дивіться уважно.
- Так, цей листочок закликає  нас у чарівну, осінню природу до свого батечка клена.
4. Довідкове бюро.
Клен –  найживописніше дерево, має гарне широке лапчасте листя, гладкий чистий стовбур. Зелений веселий клен любить сонячне світло.
5.Спостереження серед природи.
Діти, погляньте навкруги і пригадайте, чи все ми  так сказали про красуню осінь?
Придивіться уважно, як прощається батечко – клен із своїми дітками. А листочки
дарують йому останній свій танок.
Діти, уявіть себе маленькими листочками і приєднайтесь в осінній танець.
Коли листячко опадає, то воно щось шепче. Прислухайтесь уважно до його слів і ви почуєте початок вірша, а продовження придумаєте ви.
        Сонце світить, та не…  (гріє)
        Листячко в садах … (жовтіє)
        В полях зібрали …(урожай)
        Летять птахи у теплий…  (край)
Бачу ви уважно слухаєте литочки, а тепер допоможіть їм скласти початок віршика до осінніх рим.
   (Цілий день ідуть)  дощі,
   (Люди одягли)  плащі,
   (Листячко)     у клена,
   (Жовте)        не зелене.
Діти, візьміть листочок і принюхайтесь до його аромату, доторкніться щічкою до нього, вдивіться уважно у свій листочок і ви побачите, як зачарувала його осінь.
(На основі спостережень діти розповідають історії, які розсипала осінь).
6.Колективне складання розповіді.
Ми щойно прослухали розповіді, якими поділилися з вами кленові листочки. А тепер ми складемо  свою розповідь, за даним початком та запитаннями.
Починає вчитель
     На баскому коні прилинула  золотоволоса-осінь. Вона  зачарувала  своєю  красою   нашого  друга-клена.    

 А що він робить  вранці?                         Вранці  його  гарне  лапчасте  листя,                       зустрічає  ясне  сонечко.

Що ж він робить  вдень?                           Вдень бавиться  з  вітерцем.

Що розповідають  кленові                             Кленові  листочки  розповідають        
листочки?                                                         цікаві  історії.   
Що ми зробили, щоб клен                              А щоб  кленові  не було  сумно                    
не сумував  зимою?                                         взимку.  Ми   зберем  його  чарівне    
                                                                          листя  і  сплетем  віночок.                                                      
  Для чого?                                                         Щоб  батьки  і  діти  могли       спілкуватися   після  розлуки.                                    
  ІV. Домашнє завдання.
       За  бажанням   записати  розповідь  у  зошит, або  намалювати  до неї  малюнок.
   V.Підсумок уроку.
       Ось  і  закінчилась  наша  подорож до  матінки  природи.
       Чи  цікавим був урок серед  природи? Що найбільше сподобалося?
        Чим саме сподобалося?
                                          

Немає коментарів:

Дописати коментар